Ознака: александар наумоски
Скопје 21.01.22 | 16:00

Наумоски се обиде да се гоштава на општинска сметка и по заминувањето од функцијата

Пратеничката Даниела Маркоска и СДСМ требаше да одржуваат прес-конференции кога нивниот градоначалник во Ѓорче Петров, Александар Наумоски со општински пари купуваше...

Скопје 29.12.21 | 14:38

Ексградоначалникот на Ѓорче се гоштевал со свинско и ракии на општинска сметка откако замина од функцијата

Седум денa по заминувањето од градоначалничката функција во општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски на општинска сметка се гоштевал во кафеана, пишува „А1он“. Порталот...

Скопје 27.10.21 | 21:57

Без коментар: Наумоски со ичкртан ѕид во општинската зграда го пречека новиот градоначалник

Исчкртани ѕидови затече новиот градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски во кабинетот кој го презеде од ексградоначалникот Александар Наумоски од СДСМ,...

Скопје 18.10.21 | 09:13

Најдоброто за Ѓорче Петров не е Наумоски – Стојкоски фаворит

Од досега пребројаните 58,49% гласови во скопската општина Ѓорче Петров, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Стојкоски е во предност од 1672 гласа пред актуелниот градоначалник...

Скопје 16.10.21 | 15:24

Отворен штабот на актуелен градоначалник и кандидат во центарот на Скопје

Како е по населбите и помалите општини ако најбезобрано се отвора и затвора вратата на штабот на актуелен градоначалник и кандидат за уште еден мандат во центарот на...

Скопје 12.10.21 | 21:12

Наумоски: Во мојот мандат очигледен е развојот на Ѓорче Петров

Според градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Наумоски и кандидат за уште еден мандат од коалицијата СДСМ, локалната самоуправа подразбира реален, непосреден...

Скопје 11.10.21 | 19:36

Срам ми е со кал на чевлите да гласам: Наумоски лаже во програмата дека асфалтира улици

Актуелниот градоначалник на Ѓорче Петров, кој смета дека заслужил и втор мандат, како да не ја гледа калта на неговите „тазе“ асфалтирани улици. Ова е вторпат како...

Скопје 10.10.21 | 20:09

Наумоски молзеше крава, па се напи свежо млеко

Кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Наумоски од СДСМ, за време на посетата на Ново Село самиот измолзи крава, па се напи од свежото млеко. Актуелниот...

Скопје 07.10.21 | 17:51

Наумоски: Во Дексион градиме нова градинка со капацитет за сместивање од 150 деца

Ѓорче Петров продолжува да се развива.Со новата програма „Најдоброто за мојата општина“ го решаваме проблемот со недостиг на места во градинките, рече Александар...

Скопје 06.10.21 | 23:10

Мицкоски: Кметот на Ѓорче во околината на семејната куќа си направи плочник од 500 илјади евра

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на митинг пред граѓаните во општина Ѓорче Петров, зборувајќи за сегашниот градоначалник, Александар Наумоски, изјави...

Скопје 03.10.21 | 20:08

200 проекти и клинички центар ветуваа Филипче и Наумоски во Ѓорче Петров

Потпретседателот на СДСМ Венко Филипче на денешната промоција на кандидатот за градоначалник за општина Ѓорче Петров Александар Наумоски и советничката листа на СДСМ...

Скопје 26.09.21 | 21:39

Наумоски најпосветено ја уништи општина Ѓорче Петров, тој е пример за посветеното неработење на СДСМ

Наумоски во отчетот за „Посветено за Ѓорче“ заборави да ги спомене дека прво што направи за општината е зголемувањето на својата градоначалничка плата. Наумоски посветено...

Скопје 26.09.21 | 21:36

Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, на денешниот отчет за сработеното посочи дека покрај капиталните проекти, реализирани се и 200 други проекти или 80 отсто од целата...

Скопје 17.07.21 | 15:51

Наумоски се крие од советниците на ВМРО-ДПМНЕ по локалните меани, ама така ќе тера уште 3 месеци

Првиот човек на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски веќе цели две години не се појавува на седниците на Советот на општина Ѓорче Петров, а за неговиот мандат од...

Скопје 29.06.21 | 10:42

JO молчи за машините за перење од 25.000 евра на градоначалникот на Ѓорче Петров

Градоначалникот на Ѓорче Петров на мала врата сакаше да протне набавка на две машини за перење во вредност од верувале или не 25 илјади евра. Во исто време кога пазарната...

Скопје 27.06.21 | 13:00

Нов скандал: Во општина Ѓорче Петров две машини за перење алишта чинат 25.000 евра

Почитувани, фатени живи на дело, купуваат две машини за перење за 25.500 евра, цели 10.000 повеќе од пазарната вредност на двете машини. Откако скандалот го објавивме, Александар...

Скопје 16.06.21 | 13:20

Дури 66 отсто од ѓорчепетровци незадоволни од работата на градоначалникот Наумоски

Две третини од испитаниците од Ѓорче Петров се незадоволни од работата на градоначалникот Александар Наумоски, а дури 70 отсто од целокупната работа на општинскиот...

Скопје 14.02.21 | 16:32

Дали рачното фрлање сол за потсмев во Ѓорче Петров чини 100.000 евра дадени на непостоечка фирма?

На 24 декември минатата година Александар Наумоски склучил договор за услуги за зимско одржување на улици и патишта на територија на општина Ѓорче Петров, во вредност...

Скопје 19.01.21 | 14:14

Жителите на Волково и Ново Село оставени без улично осветлување

Жителите на скопско Волково и Ново Село вчера вечер останаа без улично осветлување, што придонесе за целосен мрак во обете села. Пред само неколку месеци градоначалникот...

Македонија 08.01.21 | 08:43

Братучедот на градоначалникот на Ѓорче повикува на крвава ликвидација на членови на ВМРО-ДПМНЕ

Единствениот „фактчекер“ во Македонија – Вистиномер има ексклузивно право во државава да брише вести споделени на Фејсбук, да банира Фејсбук страници и да ја намалува...