Ознака: Александар Јовановски
Македонија 01.11.21 | 22:56

Јовановски по поразот од Фатмир Дехари и ДУИ во Кичево: Жал ми е што немам авиони

Александар Јовановски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево, иако во првиот круг имаше најмногу гласови на локалните избори, во вториот загуби од актуелниот...

Македонија 29.10.21 | 23:29

Јовановски: ДУИ велат дека не го даваат Кичево на Македонец, а јас сум женет со Албанка и имаме три деца

Жално е што другата страна форсира национализам и тоа го прават само подолго да се одржат на власт. Кога викаат дека не го давале Кичево на Македонец е жално, јас сум...

Македонија 29.10.21 | 22:21

Јовановски: Здружено, заеднички, можеме и одиме на победа!

Почитувани сограѓани, почитувани жители на Општина Кичево. Со вечерашниот мини-митинг ја завршуваме кампањата, на наше огромно задоволство со нас беше и потпретседателот...

Македонија 28.10.21 | 09:55

Д-р Јовановски: Се вљубив во Албанка, ни предвидуваа несреќен крај, а ние сме во брак и имаме три деца

Се вљубив во Албанка, ни предвидуваа несреќен крај, а ние сме во брак и имаме три деца, вели во интервјуто за „Женски магазин“ Александар Јовановски, кандидат за градоначалник...

Македонија 25.10.21 | 19:38

Јовановски: Нови инвестиции во Кичево за повеќе работни места, да го запреме иселувањето, како и дислокација на дивите депонии кои ни го загорчуваат животот

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за...

Македонија 23.10.21 | 20:26

Лекарите со поддршка за д-р Александар Јовановски за градоначалник на Кичево

Кандидатот за градоначалник на Кичево од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Александар Јовановски, добива голема подршка од своите колеги во неговата кандидатура за нов прв човек на градот. Поддршка...

Македонија 23.10.21 | 15:06

Колегите застанаа зад доктор Јовановски и ја поддржаа неговата кандидатура за градоначалник на Кичево

Централната комисија за здрaвство на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кичево одржа седница. Се разговараше за актуелни теми од општата состојба во здравството, преку корона ситуацијата,...

Македонија 21.10.21 | 22:56

Александар Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ во Кичево ја доби поддршката од внукот на Али Ахмети

Александар Јовановски, кандидатот за градоначалник на Кичево од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, освои најмногу гласови во првиот изборен круг. Според податоците од Државната...

Македонија 21.10.21 | 17:14

Јовановски: Ве повикувам заедно во победа и подобар живот, можеме подобро, мораме заедно!

Кандидатот за градоначалник на Кичево од ВМРО-ДПМНЕ Александар Јовановски на денешната прес-конференција им се заблагодари на кичевци кои во првиот круг класале за...

Македонија 18.10.21 | 20:31

Јовановски: Се бориме Кичево да остане кичевско, да биде и на Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот тим и...

Македонија 18.10.21 | 17:56

ВМРО-ДПМНЕ води во Кичево по првиот круг од локалните избори

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски, води во Кичево по првиот круг од локалните избори. Јовановски ја доби поддршката од 8.801 граѓанин (38,42%) и во вториот круг...

Македонија 15.10.21 | 23:01

Љубовта го донесе Живко во Кичево, сега приказната на синот Александар и Линдита ги руши сите табуа

Почитувани сограѓани, почитувани жители на Општина Кичево. Минативе две недели со многумина од Вас се запознавме лично. Преку нашите теренски посети бевме примени во...

Македонија 11.10.21 | 17:59

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ: Кичево стана град каде има повеќе кучиња скитници отколку што има спортисти, повеќе диви депонии отколку детски градинки

„Ви го честитам 11-ти Октомври денот на народното востание против фашистичките окупатори на нашата заедничка татковина Република Македонија! Чест ми е да се претставам...