Ознака: Александар Гинцбург
Здравје 06.04.21 | 11:14

Упатство за тие што ќе ја примат руската вакцина: Јадете месо, но не маснотии, чаша вино може, но никако стрес!

Научникот кој ја разви вакцината „Спутник V“ им дава неколку совети на сите што ќе се вакцинираат против короната. Александар Гинцбург, раководител на Рускиот истражувачки...

Здравје 06.04.21 | 08:18

Творецот на Спутник V открива: Дали е можно да се реинфицирате по вакцинацијата?

Директорот на Центарот за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, Александар Гинцбург, откива како ја регистрирале првата вакцина на светот против коронавирусот,...

Свет 17.03.21 | 08:44

Во Италија ќе се произведуваат до 10 милиони дози од руската вакцина „Спутник“ месечно

Директорот на медицинско-истражувачкиот центар „Гамалеја“, Александар Гинцбург, соопшти дека производството на руската вакција против Ковид-19, „Спутник“ во Италија...

Здравје 12.02.21 | 15:22

Докажано е дека вакцината „Спутник“ создава имунитет најмалку девет месеци

Директорот на Рускиот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, Александар Гинзбург, соопшти дека има докази оти вакцината против Ковид-19...

Здравје 26.12.20 | 20:58

Упатство за тие што ќе ја примат вакцината „Спутник“: Јадете месо и не се стресирајте!

Научникот кој ја разви вакцината „Спутник V“ им дава неколку совети на сите што ќе се вакцинираат против короната. Александар Гинцбург, раководител на Рускиот истражувачки...

Свет 26.09.20 | 11:27

Институтот „Гамалеја“ тврди дека некои од вакцинирани со руската вакцина развиваат антитела уште по првата доза

Директор на рускиот институт „Гамалеја“, кој ја разви првата регистрирана вакцина против Ковид-19, Александар Гинтсбург, соопшти дека вакцинираните луѓе покажуваат...