Ознака: Алекасандар Вучиќ
Балкан 05.05.21 | 09:45

Вучиќ: Имаме вакцини, но немаме на кого да ги дадеме

Претседателот на Србија Александар Вучиќ утринава на Пинк ги повика српските граѓани да се вакцинираат. Тој вели дека може да бираат со која вакцина да се вакцинираат. Ние...

Балкан 01.05.21 | 20:43

Oпасен клан сака да го убие Вучиќ

Министерот за полиција Александар Вулин дека оперативните сознанија покажале дека опасен клан сака да го убие претседателот Вучиќ.Документирани се околу 1800 раговори...

Балкан 27.04.21 | 14:22

Вучиќ за пругата кон Македонија: Не знам дали разбирате што значи кога добивате 700 милиони евра на подарок

Српската премиерка Ана Брнабиќ оцени денеска дека посетата на претседателот Александар Вучиќ на Брисел е важна од повеќе аспекти, економски и политички, вклучително...

Балкан 06.02.21 | 23:14

Свикан Советот за безбедност: Безбедноста на претседателот Вучиќ загрозена

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин објави дека безбедноста на претседателот Вучиќ е загорзена откако беше уапсена криминалната група на Веља невоља....

Балкан 24.01.21 | 15:11

Вучиќ го откри планот на Западот: Ќе бараат да го признаме Косово за да нема Голема Албанија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека на претстојните предвремени парламентарни избори во Косово „несомнено“ ќе победат силите што се залагаат за...

Балкан 07.01.21 | 20:28

Вучиќ: Со две просечни плати во Србија може пристојно да се живее

Откако таа надмина 500 евра претседателот на Србија Александар Вучиќ вели дека со две просечни примања може пристојно да се живее. Јас не сум некој што живее надвор од...

Балкан 05.01.21 | 22:01

Вучиќ за цените на Златибор: Aко ви е скапо не одете, како не ви пречат тие цени во Виена

Претседателот на Србија одоговори на прозивките на граѓаните дека цените во кафулиња и ресторани на Златибор се превисоки и оти обичниот човек тоа не може да си го дозволи....

Балкан 30.12.20 | 11:51

Има разлика: Заев за Хрватска даде 98.000 евра, Вучиќ милион евра

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, испрати писмо до Владата на Србија во кое бара еден милион евра од бесплатни средства да бидат префрлени на Владата на Хрватска...

Балкан 26.07.20 | 17:25

Србија станува воена сила: Вучиќ најави купување на ловци-бомбардери

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека се започнати „одредени иницијативи“ за зајакнување на српското воено воздухопловство, особено бомбардерските...

Балкан 08.04.20 | 21:29

Синот на Вучиќ заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател...

Балкан 02.03.20 | 21:00

Се надѕира ли решение: Тачи и Вучиќ на рапорт во Белата куќа

Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот претседател Хашим Тачи се состанаа во Белата куќа, соопшти Гласот на Америка на албански јазик. Според белградски...

Балкан 12.02.20 | 14:15

Вучиќ и Шешељ туркаат возило завеано в снег

На социјалните мрежи се појави видео на кое се прикажани сегашниот претседател на Србија, Александар Вучиќ и лидерот на Радикалната партија Војислав Шешељ како туркаат...

Балкан 10.11.19 | 12:36

Вучиќ: Во вторник очекувам од Макрон во Париз да добијам поддршка за „мал Шенген“

Очекувам на претстојната средба со Емануел Макрон во Париз, да добијам поддршка за проектот „мал Шенген“, но и да слушнам за новата методологија која ја предлага францускиот...