Ознака: Алек Болдвин
Филм 10.12.21 | 09:45

Продуцентите на филмот во кој Алек Болдвин застрела снимателка сакаат да го завршат проектот

Голем дел од екипата на филмот „’Рѓа“ (Rust) – озлогласен по несреќата во која Алек Болдвин случајно ја застрела и уби снимателката Халина Хачинс, објавија отворено...

Филм 19.11.21 | 20:52

Актерот играл „руски рулет“ на снимањето: Алек Болдвин доби уште една тужба

Холивудскиот актер, Алек Болдвин, кој ненамерно уби снимателка при снимање филм, играл „руски рулет“ ракувајќи со оружје без да ги следи безбедносните правила утврдени...

Филм 11.11.21 | 10:00

Поднесена тужба против Алек Болдвин за трагедијата на филмскиот сет

Електричарот на снимањето на филмот „Rust“ на чиј сет актерот Алек Болдвин случајно ја застрела директорката на фотофрафија Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза,...

Филм 08.11.21 | 21:14

Уште една несреќа на сетот на „’Рѓа“

По страшната трагедија што го шокира светот на 22 октомври, кога актерот Алек Болдвин, не знаејќи дека пиштолот е полн, уби директорката на фотографија Халина Хачинс,...

Филм 28.10.21 | 09:10

Фотографија направена миг пред несреќата – Болдвин и убиената Халина стоеле толку блиску

Серж Светној, кој работеше како електричар на снимањето на филмот „Руст“, каде актерот Алек Болдвин со истрел од реквизитен пиштол случајно ја уби снимателката Халина...

Филм 24.10.21 | 09:42

Алек Болдвин се појави на комеморацијата на Хачинс

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, директорката на фотографија која случајно тој ја застрела во четвртокот на снимање. Болдвин...

Филм 23.10.21 | 22:34

Асистент на режисерот му гарантирал на Болдин дека пиштолот е безбеден

Асистентот на режисерот, му гарантирал на Алек Болдвин дека пиштолот со којшто актерот застрела колешка за време на снимање на филм е безбеден. Судските записи откриваат...

Филм 23.10.21 | 10:42

На снимањето на филмот со Болдвин имало и други инциденти со испукани куршуми

Пиштолот од кој актерот Алек Болдвин пукаше на снимањето на филм и ја уби директорката на фотографија, му го дал помошник режисерот, кој му рекол дека е безбеден, покажуваат...

Филм 22.10.21 | 20:50

Алек Болдвин: Срцето ми е скршено поради трагичниот инцидент

Холивудската ѕвезда Алек Болдвин изјави денеска дека неговото „срце е скршено“ откако случајно ја застрела директорката на фотографија Халина Хачинс во Ново Мексико,...

Филм 22.10.21 | 09:09

Животот му се преврте за час: Болдвин видно вознемирен по трагедијата

На снимањето на неговиот нов филм „’Рѓа“ 68-годишниот Алек Болдвин случајно ја застрелал и убил кинематографката Халина Хачинс и го ранил режисерот и сценарист Џоел...

Филм 22.10.21 | 08:33

Ова е 42-годишната Халина Хачинс, жената што ја застрела Болдвин

РАНО утрово одекна веста дека познатиот холивудски актер Алек Болдвин за време на снимањето ја застрелал директорката на фотографија Халина Хачинс, која работела на...

Филм 22.10.21 | 08:12

Голема трагедија на сет: Алек Болдвин со филмско оружје ја уби директорката на фотографија и го рани режисерот

Голема трагедија се случи за време на снимањето на филм во Ново Мексико кога познатиот актер Алек Болдвин пукајќи со реквизитно оружје ја уби директорката на фотографија...

Сцена 19.09.19 | 13:27

Алек Болдвин ќе стане татко по шести пат

Американскиот актер Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија очекуваат ново „засилување“ во семејството. Среќната вест Хиларија лично ја објави на својот профил...