Ознака: албански парламент
Балкан 28.07.20 | 23:15

Коронавирусот влезе и во албанскиот Парламент

Новиот коронавирус влезе и во албанскиот законодавен дом, во кој како што е потврдено заразени се тројца пратеници. Денеска е соопштено дека позитивни на новиот коронавирус...

Балкан 27.07.20 | 15:01

Мета нема да биде разрешен, одлучи албанскиот Парламент

Албанскиот Парламент на денешната пленарна седница со мнозинство гласови ја усвои препораката на парламентарната Анкетна комисија во врска со прашањето околу разрешувањето...

Балкан 12.06.19 | 13:32

Уставни ограничувања за импичмент на албанскиот претседател

По најавата за импичмент на претседателот на Албанија, Илир Мета во албанскиот Парламент, во јавноста се погласно се поставува прашањето каква ќе биде судбината на...

Балкан 09.05.19 | 10:13

Првиот македонски пратеник влегува во албанскиот Парламент

Васил Стерјовски, генерален секретар на единствената македонска партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција(МАЕИ) ќе биде пратеник во албанскиот...

Балкан 21.03.19 | 11:50

Тензично пред албанскиот Парламент

Тензично е пред албанскиот Парламент во кој се одржува пленарана седница, а пред него илјадници граѓани повторно излегоа на протест организран од обединетата албанска...