Ознака: ал наср
Фудбал 10.02.23 | 18:12

Oва е голманот на кој Роналдо му даде четири гола: Во слободно време е градежник

За Адбулќудус Атиа ретко кој слушнал. Тој е првиот голман во Саудска Арабија на кого Роналдо му даде четири гола. Настапува за Ал Вегхда и во слободно време работи како...

Фудбал 01.02.23 | 14:12

Шеикот ги жали парите по Роналдо: Дадов 200 милиони, а тој знае само да направи „Сиууу”.

На социјалните мрежи се појави видео кое го привлече невиденото внимание на фудбалските фанови ширум светот…Роналдо со својата игра ги разочара навивачите, тренерот...

Фудбал 27.01.23 | 12:39

Роналдо на вториот меч за Ал Наср не одигра ништо, а зема 200 милиони евра плата

Кристијано Роналдо во вториот меч со Ал Наср не одигра ништо! Најмоќниот клуб во Саудиска Арабија е елиминиран во полуфиналето на Суперкупот од Ал Итихад со резултат...

Фудбал 24.01.23 | 20:23

Понуда од 100 милиони за 2,5 години: Ал-Наср го бара Лука Модриќ

Ал-Наср се обидува оваа зима да го ангажира играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ. Како што објави весникот „Оказ“, клубот од Саудиска Арабија на 37-годишниот...

Фудбал 04.01.23 | 10:15

Еве во каков дворец ќе живее „шеикот“ Роналдо во Саудиска Арабија

Се појавија фотографии од нереалната палата во која Роналдо ќе живее со семејството во Ријад. Имено, со преселбата во Саудиска Ал Наср, Роналдо за две години ќе заработи...

Фудбал 13.01.22 | 16:19

Понуда од 3,5 милиони евра за Димитриевски: Ал Наср од Саудиска Арабија го сака македонскиот голман

Голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, е трансфер желба на великанот од Саудиска Арабија, екипата на Ал Наср. Како што објави новинарот,...