Ознака: Ал Капоне
Фудбал 03.09.21 | 09:05

Партнерот на газдата на Манчестер Јунајтед ја купи куќата на Ал Капоне

Куќата на југот од американската сојузна држава Флорида, којашто речиси 20 години му припаѓаше на познатиот гангстер Ал Капоне, најверојатно ќе се урива. Според „Мајами...

Македонија 28.06.20 | 14:44

Мицкоски: Кога Заев зборува за правда е исто како Ал Капоне да вели дека е невин

Секаде гласно се зборува за Обновата, сега гласно луѓето повикуваат дека обновата победува. Луѓето се ослободија, народот се ослободи, бранот тргна, доаѓа пораз господа...

Македонија 01.12.19 | 13:51

Кога премиерот во заминување зборува за ветинг во правосудството, како Ал Капоне да зборува за реформа на даноците

Кога премиерот во заминување Заев збори за прочистување/ветинг во правосудството, тоа е како Ал Капоне да збори за реформа на даночниот систем, вели пратеникот на ВМРО...