Ознака: ај кју
Музика 22.09.20 | 18:59

Марија од „Ај Кју“ со своето деколте ги освои воздишките на Макфест

По преставувањето на Македонија на „Евровизија“, скопското музичко дуо „Ај Кју“ по пауза од пет години му се врати на најстариот македонски фестивал на забавни мелодии,...

Музика 02.10.19 | 09:54

„Ај Кју“ ја преработија „Јано мори“

„Ај Кју“ ја преработија песната „Јано мори“. Ова дуо по настапот на Евровизија 2018 е многу активно низ Европа и Австралија и поголемиот дел од оваа година го помина...

Музика 29.05.19 | 09:48

Марија го продава „најлошиот костим“, цената е 5.000 долари

Пејачката од „Ај кју“, младата Марија Ивановска, која заедно со партнерот Бојан Трајковски лани ја претставуваа Македонија на „Евровизија“, го продава костимот со...

Музика 22.03.19 | 19:43

Марија и Бојан заводливо си шепотеле во Лондон – производот маестрален

Мистериозно ги снема, без некоја најава и сега се јавуваат од музичкиот центар на светот, Лондон, со нова музика. Бендот кој што го држи рекордот за најслушана песна од...