Ознака: Агим Нухиу
Македонија 19.01.21 | 21:33

Заменик министерот за правда се пофали со новите табли на албански јазик во Министерството: Работите се менуваат

Заменик министерот за правда, Агим Нухиу, обајви дека во Министерството се поставени табли со албански превод Нухиу објави статус на Фејсбук во кој напиша дека „работите...

Македонија 13.01.21 | 15:32

Ако заменик директорот на Заводот за статистика Иљми Селами не е задоволен од резултатите на пописот нема да се прифатат

Собранието денеска ја почна расправата по Предлог-законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република  Македонија, која е 14 точка од 29-тата седница....

Црна хроника 11.08.20 | 16:42

Го крие ли министерот Нухиу инцидентот во Рашче во кој на веселба на функционери на ДУИ имало двајца ранети

Три дена полицијата „презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот“ и не дава никакви подетални информации за саботниот инцидент во скопското село...

Македонија 10.08.20 | 14:41

МВР за двојазичните униформи: Актите треба да се достават до Владата

Објавата на министерот за внатрешни работи Агим Нухиу се однесува на потпишување на актите кои треба да се достават до Владата. Уредбата за изменување и дополнување...

Македонија 10.08.20 | 11:29

Униформите на полицајците ќе бидат и на албански јазик

Агим Нухиу, министерот за внатрешни работи, на Фејсбук објави дека се потпишани подзаконските акти за воведување на полициски униформи на кои ќе биде испишан и албанскиот...

Македонија 04.08.20 | 13:58

Новиот министер во МВР Нухиу се сретна со амбасадорот Тимоние

Министерството за внатрешни работи на Република  Македонија е битна алка во градење на довербата во државните институции на патот кон Европската унија,  истакнале...

Македонија 30.07.20 | 14:47

Села: Зад настаните во село Синичане се крие бизнис заедницата на ДУИ

Нема да дозволиме некој да се освети на градоначалникот на Боговиње и на граѓаните на Синичане, заради тоа што некој сакал да направи бизнис со хидроцентрала во истото...

Македонија 25.07.20 | 13:26

Чулев му ја предаде на Нухиу должноста министер за внатрешни работи

Досегашниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев денеска официјално му ја предаде должноста министер за внатрешни работи на Агим Нухиу, кој беше негов заменик во...

Македонија 03.01.20 | 18:35

Со полноќните решенија на Спасовски Амдин Емини стана нов началник на кичевската полиција

По реорганизацијата на полициската станица во Кичево во Одделение за внатрешни работи, кое и понатаму ќе биде под капата на СВР-Охрид, но со зголемени ингеренции, началник...

Македонија 03.01.20 | 09:23

Партиската полиција на Спасовски доби паралелна – Нухиу промовира албанска полиција во Западна Македонија

Од денес градовите со мнозинско албанско население ќе имаат албански началници на полицијата, кои ќе внимаваат на безбедноста и јавниот ред, најави вчера заменик-министерот...

Македонија 08.07.19 | 11:07

Адеми бараше да се забошоти случајот, а Нухиу ме потсетуваше дека имам семејство…

Инспекторот Ѓорѓи Илиевски испрати ново писмо до јавноста, овој пат наменето до директорот на Државниот просветен инспекторат, Томе Спироски, против кого, како што...

Македонија 08.06.19 | 21:33

Ќе се заташка ли скандалот на Тетовскиот универзитет со Адеми и Нухиу?

Откако деновиве излезе во јавност информацијата дека министерот за образование Арбр Адеми, заменикот во МВР, Нухиу и уште двајца високи функционери незаконски се стекнале...

Македонија 07.06.19 | 13:37

Алијанса за Албанците: ДУИ го тероризира инспекторот за образование Илиевски

Народната поговорка „Волкот влакното го менува, но занаетот не“ наликува на однесувањето на ДУИ, која го менува својот коалициски партнер, но навиките за притисок...

Македонија 07.06.19 | 12:26

Инспекторот Илиевски: Адеми и Нухиу ме замолија да го сокријам случајот

Ѓорѓи Илиевски, виш просветен инспектор и раководител во Одделението за инспекциски надзор во високото образование и просветниот инспектор што ги откри незаконските...

Македонија 06.06.19 | 13:49

Докторското звање слатко и за Агим Нухиу и Сафет Емрули

Покрај министерот за образование и наука Арбер Адеми, и двајца сегашни функциoнери во Владата незаконски се стекнале со наставно-научни звања на Правниот факултет при...