Ознака: агенција за обезбедување
Македонија 19.08.20 | 12:41

Арсовски: Цела недела молк за испумпаните 21 милион евра

Ниту обвинителството, ниту антикорупциската, ниту пак било кој истражен или регулаторен орган нема отворено ниту еден случај за ова енормно испумпување на народните...

Македонија 16.08.20 | 12:57

Колку болници можеа да се реконструираат со парите што ги земаа Заеви преку струмичката агенција за обезбедување?

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција постави неколку прашања, на коишто, како што велат, очекуваат одговор и од СДСМ и од надлежните институции за милионските тендери...

Македонија 15.08.20 | 13:06

Арсовски: Струмичка агенција за обезбедување блиска до Заев, добива милионски државни и општински тендери

Струмичка агенција за обезбедување, блиска до Зоран Заев освен тоа што добива тендери од универзалниот снабдувач со електрична енергија, добива тендери со вртоглави...

Економија 13.08.20 | 13:44

Арсовски: Струмичка агенција за обезбедување земала неверојатни над 21 милион евра преку универзалниот снабдувач и државата

ВМРО-ДПМНЕ вчера отвори случај каде што приватна компанија за обезбедување од Струмица има сомнеж дека испумпува пари преку државни институции за семејството Заеви,...