Ознака: Агатангел
Македонија 11.04.21 | 22:53

Владиците Петар и Агатангел хоспитализирани поради ковид 19

Владиците Петар и Агатангел се хоспитализирани во приватната болница „Систина“ откако добиле позитивен тест на ковид-19, објави Сител. Владиката Петар за телевизијата...

Македонија 29.09.20 | 13:48

Владика Агатангел: Власта не може да го сокрие фактот дека Гоце Делчев е Македонец

Митрополит г. Агатангел во вчерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“, посочи дека оваа власт не може да го сокрие фактот дека Гоце Делчев е Македонец. 1894 година...

Македонија 28.09.20 | 19:02

Агатангел: Делчев е апостол кој го осветлува образот на Македонецот, македонскиот народ е столчен поради оваа ненародна власт

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“, гостуваше Митрополит г. Агатангел кој што посочи дека македонскиот народ е столчен поради оваа ненародна власт. Порача дека оваа...

Македонија 05.06.20 | 15:38

Oтец Петровски: Повикот на џихад во Велес не ви пречеше туку само на Агатангел

Повикот на џихад во Велес не ви пречеше, а легитимниот повик на митрополитот Агатангел ќе го казнувате. Срам да ви е, порача денеска свештеникот Оливер Петровски. – ЈО...

Скопје 29.06.19 | 08:57

Владиката Агатангел ќе го предводи Маршот посветен на семејните вредности

Повардарскиот Митрополит Агатангел денес ќе го пpeдвoди мapшот посветен на традиционалните семејни вредности што како одговор на првата гej пapaда ќе се случува паралелно...

Македонија 11.01.19 | 12:59

Агатангел: Во Македонското собрание имаме 80 одметници кои пловат спротивно од реката на националните интереси

Митрополитот повардарски Г. Агатангел го повика сиот македонски народ, а посебно нашата македонска младина, без страв и одлучно да го кренат својот глас во одбрана...