Ознака: аеродорм
Калеидоскоп 24.12.20 | 08:28

Дрска кражба при безбедносната контрола на аеродромот во Рим: Камерите го снимија крадецот

Безбедносните камери на аеродромот во Рим пред неколку месеци забележаа кражба, за која ретко кој ќе претпостави дека може да се случи среде безбедносната проверка...

Црна хроника 16.10.20 | 08:56

Тешка сообраќајка во Аеродром, повредените префрлени во болница

Утринава околу осум часот се случи тешка сообраќајна несреќа на булеаврот „јане Сандански“ во близина на Мајчин дом. Според информации од очевидци, во директниот судар...

Скопје 02.10.20 | 12:05

Општина Аеродром доделува субвенции за купување велосипеди

Општина Аеродром објави оглас во кој ги повикува граѓаните да аплицираат за субвенции за велосипеди. Jавниот повик почнува од 1 октомври и ќе трае до 30 октомври 2020 година. Повикот...

Црна хроника 20.09.20 | 16:34

Починат Швеѓанец најден на скопскиот аеродром

Во СВР Скопје било пријавено дека вчера околу 14.40 часот, во близина на тоалетите на Граничен премин Меѓународен aеродром Скопје, од обезбедувањето на аеродромот бил...

Македонија 11.08.20 | 16:15

Мицкоски за авионот со корона: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

Тажна е ситуацијата, се сеќавате не смируваа дека се е под контрола, да не се грижат граѓаните. И денеска слушнавме од министерството дека всушност патниците, мнозинството...

Сервиси 19.03.20 | 08:38

Летот од Базел синоќа ги донесе последните патници во земјава, затворен скопскиот аеродром

Скопскиот аеродром доцна синоќа ги прими последните патници по одлуката на Владата да биде стопиран авио сообраќајот во земјава како една од мерките за спречување...