Ознака: Аџибадем Систина
Здравје 18.12.20 | 10:49

„Аџибадем Систина“ бесплатно ќе лекува деца болни од ковид-19 на кои им е потребна хоспитализација

Приватната болница „Аџибадем Систина“ е подготвена да го покрие лекувањето на сите деца до 18 години кои се болни од ковид-19, соопшти болницата. Вчера на Фејсбук страницата...

Македонија 30.10.20 | 20:20

„Систина“ со демант за Габриел Бајрам: Позитивен е на ковид-19, никогаш не сме му кажале дека е негативен

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги демантираат тврдењата на Габриел Бајрам, син на починатиот политичар Амди Бајрам, дека при тестирање во нивната болница...

Македонија 03.04.20 | 14:10

Филипче им забранил на Аџибадем Систина да објавуваат резултати, им испратил и инспекција

Министерството за здравство, преку Државниот санитарен и здравствен инспекторат вчера влегле и извршиле инспекциски надзор и контрола во Аџибадем Систина, со цел да...

Македонија 02.04.20 | 14:50

Илиевски: Ј*бал ве алгоритам ве ј*бал

54-те позитивни вчера не отишле на тестирање затоа што им било досадно, туку сосема сигурно од зорт, коментира Богдан Илиевски, додавајќи дека претпоставува дека „алгоритамот“...

Македонија 02.04.20 | 09:17

„Аџибадем Систина“: Тестовите кои ги користиме се клучна алатка во светот за справување со коронавирусот

COVID – 19 IgG/IgM Rapid Test кој се користи во Клиничката Болница Аџибадем Систина за детекција на присуство на коронавирусот (Ковид- 19) е произведен во Холандија и претставува...