Ознака: Адријан Амзоски
Црна хроника 15.04.21 | 12:41

Ресул Лога: Тоа што ги гледавме Ременски и Кирацовски ни влеа доверба да ги дадеме парите

Менаџерот на компанијата Дрим билдинг, Ресул Лога, денеска како сведок во кривичниот суд во Скопје на рочиштето за случајот „Меѓународен сојуз“ рече дека на обвинетиот...

Црна хроника 15.04.21 | 12:29

Дрим билдинг: 350-те илјади евра во готово му ги дадовме на господинот Бојан

За проектот за изградба на домови за стари лица требаше да платиме 350 илјади евра во готово и 16,1 милион денари на фактура, кажа бизнисменот Ресул Лога, сведочејќи на судењето...

Македонија 26.01.21 | 13:14

Рустеми без ниту еден доказ се откажал од гонење на Амзоски: Дали Јовески ќе го изземе обвинителот од случајот „ТНТ“?

Адвокатот Јовица Страшевски на денешното рочиште за случајот „ТНТ“ до судијата Огнен Ставрев достави барање за изземање на застапникот на обвинението Бурем Рустеми. Ова...

Македонија 15.12.20 | 14:33

Прво 350.000 евра на рака, па на неколку пати до 850.000: Како Амзоски уплаќал пари во „Меѓународен сојуз“ откако му било повлечено обвинението

Сведокот Адријан Амзоски на рака му дал 350.000 евра на Бојан Јовановски а потоа трговското друштво „Дрим билдинг“ преки авторска агенција на име Јасна Мандиќ уплаќа...