Ознака: административци
Македонија 14.08.21 | 12:53

Нема дилема: Бонусите за административците се директна предизборна корупција

На само два месеци пред локалните избори, Владата донесе уредба со која дел буџетски корисници ќе земат додаток на плата во висина до 30 отсто од износот на основната...

Македонија 07.12.20 | 21:28

Административците кои седеа дома ќе се распоредуваат во јавни претпријатија, општини и други државни институции

Владата на денешната редовна седница го утврди текстот на Предлог законот за преземање на административни службеници вработени преку вработени преку Програмата за...

Македонија 13.05.20 | 22:34

Заев: Административците се во ќар 15 илјади денари, зошто немаше каде да ги трошат парите

Вработените во админстрацијата се во ќар, затоа што немаше каде да ги трошат парите, дури и заштедија по 15.000 денари од својата плата, вели веселата математика на Зоран...

Македонија 17.02.20 | 17:26

30.000 административци се притискаат да маршираат за Заев

По изгласувањето на Законот за јавното обвинителство кој беше донесен незаконски со кршење на Деловникот и по распуштањето на Собранието, СДСМ ја почна предизборната...