Ознака: Ацо Кабранов
Македонија 28.06.20 | 15:31

Дукоски до Кабранов: Јас го нудам да се вештачи мојот мобилен телефон за да се утврди дали некој од непознат број ми се јавил, што вие ќе понудите?

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дукоски, реагира на текстот на новинарот Ацо Кабранов на порталот „Либертас“. Во текстот со наслов „Мутирано ало ало“, Кабранов...

Македонија 27.12.19 | 13:21

Шекеринска, Филипче, Богоев, Јанева, Кирацовски биле чести гости во домот на Јовановски

Драгана Колевска, која работела во домот на Бојан Јовановски, ги наброја политичарите кои доаѓале кај него дома. Доаѓаа Радмила Шекеринска, Катица Јанева, Стефан Богоев,...

Македонија 06.12.19 | 23:45

Го мислам цел ден Ацо Кабранов. Сирот чоек, му дишеле у слушалка у ниедно време по ноќевите

Професорот Димитар Апасиев по сведочењето на Орце Камчев за случајот „Рекет“ во кој изјави дека стилистот Сергеј Варошлија и Бојан Јовановски со мутирани гласови...

Македонија 06.12.19 | 14:44

Кабранов го демантира Камчев: Боки не ми се јавувал со мутиран глас, двајцата бевме жртви на сајбер криминал

Новинарот Ацо Кабранов, кој работеше во телевизијата на Бојан Јовановски, 1ТВ, денеска преку статус на Фејсбук, реагираше на сведочењето на Камчев во случајот „Рекет“. Имено,...

Македонија 06.12.19 | 12:02

Боки и Сергеј со мутирани гласови го малтерирале Ацо Кабранов по телефон

Орце Камчев на денешното рочиште проговори за односот кој Боки 13 го имал со вработените во 1 ТВ. Како пример го наведе главниот уредник Ацо Кабранов. Според Камчев, Боки...