Ознака: аца лукас
Естрада 11.06.20 | 22:19

Аца Лукас: Моја работа е дали ќе се тестирам

Српската естрада е во паника откако беше објавено дека Светлата Ражнатовиќ Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирусот, а пред една недела голем дел од...

Естрада 27.04.20 | 23:10

Аца Лукас го нападна доктор Несторовиќ: Доста веќе зборуваш за корона, јас не ти кажувам што е Ц дур

Фолк пејачот Аца Лукас го нападна еден од најдобрите српски епидемиолози Бранимир Несторовиќ дека постојано зборува за болести, епидемии и за корона вирусот и оти на...

Музика 14.04.20 | 11:44

Aца Лукас им одржа карантински концерт на комшиите

Аца Лукас заедно со неговиот бенд вчера во 19:30 часот одржа карантински концерт за неговите соседи. На репертоарот покрај неговите хитови, се пееја песни и од Ѓорѓе Балашевиќ,...

Естрада 08.04.20 | 13:14

Аца Лукас се отвори: Најмногу ја сакав поранешната сопруга, но нема шанси да се смириме

Аца Лукас проговори за емотивниот живот и за жените со кои бил.Тој призна дека најмногу ја сакал поранешната сопруга Соња.Сепак тој е искрен дека нема шанси да се смират...

Естрада 28.01.20 | 11:32

Слаба на пејачи: Новото момче на поранешната на Лукас, најавува свадба со Соња

Откако Аца Лукас се разведе од Соња Вуксановиќ, таа својот љубовен  живот го крие како змијата нозе. Меѓутоа, веќе со денови главна вест е дека поранешната жена на фолкерот...

Естрада 20.01.20 | 15:14

Нова афера ја тресе Србија: Турски милионер полудел по поранешната на Лукас

Поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ наводно е во љубовна врска со турската ѕвезда Озкан Сен, кој е познат како Мистер Џад. Поп ѕвездата која на „Инстаграм“...

Естрада 14.01.20 | 12:35

Стара нова се славела до утро: Цеца и Лукас си го подаваа микрофонот, Анастасија посвети песна за Аркан

Во домот на Светлана Ражнатовиќ Цеца на Дедиње во Белград вчера, па до раните утрински часови денеска се прославуваше Старата нова година. Покрај Анастасија и нејзиното...

Естрада 01.01.20 | 20:30

Aца Лукас се присети на затворските денови: Ме обвинија дека сум член на Земунскиот клан

Аца Лукас за време на празниците се присети на тешките моменти во неговиот живот.Тој во 2003 година, во акцијата „Сабја“ по убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ неколку...

Естрада 24.12.19 | 14:48

Лукас до Трифуновиќ: Ти најдобро знаеш како е да се разбиеш од дрога

Фолк пејачот Аца Лукас му се нафрли на актерот Сергеј Трифуновиќ откако овој објави фотографија на која се гледа како лежи покрај дрога. Лукас вели дека тоа не е вистина...

Естрада 23.12.19 | 11:51

Имам 50 години, а 30 се дрогирам и никој никогаш не ме сликал

Фотографијата на која Аца Лукас лежи на тросед, а на масичката пред него стои бел прав, веднаш стана вирална. Во изјава за српски „Телеграф“, пејачот бесно прашува „Што...

Естрада 28.11.19 | 22:53

Овој момент од свадбата сите го пропуштија: Аца Лукас доби бакшиш, но кога ја виде банкнотата…

И Аца Лукас се фати за микрофонот за време на „свадбата на деценијата“. На едно од видеата од свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, се гледа момент кој никој не го...

Естрада 28.11.19 | 20:01

Иако со Цеца не беше во добри односи: Овој гостин дал најмногу пари како подарок на свадбата на Вељко

Младенците Вељко и Богдана на свадбата како подарок воглавно добиваа плик со пари. Гостите , во најголем дел пријатели на Цеца не штеделе и сумите се движеле од 500 до...

Естрада 11.10.19 | 15:45

Ми се јави и ми рече мора да се видиме: Лазиќ за неверството на Ана со Аца Лукас

Српскиот пејач Дарко Лазиќ се посвети на враќањето на естрадата, а во едно интервју за српските медиуми открива во каков однос е со Ала Лукас, бидејќи непосредно пред...

Сцена 04.10.19 | 09:16

„Чувајте се, почнува војна, сега стоката ќе го почувствува мојот гнев“, Аца Лукас не можеше да си го задржи бесот

Српскиот пејач Аца Лукас дефинитивно нема да може да ја одржи турнејата во Австралија затоа што визата по втор пат не му е одобрена и покрај тоа што испратил доказ дека...

Естрада 13.09.19 | 08:31

Се разведе Аца Лукас, а Соња побрза да му прати скокотлива порака

По долго одбивање да ѝ ги потпише документите за развод, конечно се разведоа Александар Вуксановиќ – Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ. Набрзо откако била...

Естрада 06.09.19 | 22:27

Аца Лукас: Лепа Брена е најголема ѕвезда, а најлош човек!

Веќе со денови актуелна тема е жестоката кавга меѓу Аца Лукас, Лепа Брена и Јелена Карлеуша. Сега Лукас реши да стави крај на медиумските приказни, но нагласи дека секогаш...

Музика 02.09.19 | 14:11

Знаете ли кое е ова момче? Денеска е позната балканска ѕвезда…

Еден од најпопуларните пејачи во регионот, Аца Лукас не објавува многу податоци или фотографии од тинејџерските денови. Ова е една од ретките фотографии на пејачот...

Естрада 18.07.19 | 19:50

Аца Лукас за својата нова девојка: „Искрено сум заљубен“

Аца Лукас неодамна ја издаде песната „Имам проблем“ во дует со Маја Беровиќ, а на промоција на истата се појави со неговата нова девојка. Лукас деновиве беше гостин...

Естрада 12.07.19 | 21:12

Соња ѝ се обрати на девојката на Лукас: Натерај го да се разведе!

Аца Лукас има нова девојка, а фотографиите од вљубениот пар со брзина на светлината се раширија во регионот. Поранешната сопруга на Лукас нема ништо против врската на...

Естрада 10.07.19 | 10:02

Не се разделуваат, веќе не ја кријат љубовта: Ова е новата девојка на Аца Лукас

Аца Лукас конечно на јавноста и ја покажа новата девојка Јована, која блескала од среќа додека седела крај него. Досега Лукас ја криел од медиумите својата избраничка,...