Ознака: Абу Даби
Економија 22.03.22 | 13:44

Стратешките проекти и влез на инвестиции од ОАЕ теми на дводневните состаноци на Бесими со Фондот за развој на Абу Даби

Проекти кои се приоритетни за Владата на РС Македонија и кои имаат придонес во економскиот развој и можностите за нивно финансирање и унапредување на соработката со...

Останати спортови 10.12.21 | 00:00

Aбу Даби не ја испушта Формула 1

Трката од Светското првенство во Формула 1 ќе остане во Абу Даби до 2030 година, објавија денеска организаторите на патеката на која ќе се вози последната трка од оваа...

Свет 28.06.21 | 22:04

Абу Даби ги затвора јавните места за невакцинирани

Главниот град на Обединетите Арапски Емирати, Абу Даби, објави голем број јавни места кои наскоро ќе бидат отворени само за лица вакцинирани против коронавирусот, во...

Македонија 10.11.20 | 15:40

Принцот на Абу Даби на Македонија ѝ подари донација од медицинска оперма

Во духот на билатералните пријателски односи меѓу Македонија и Обединетите Арапски Емирати вчера на аеродромот во Скопје пристигна 10 тони помош за борбата против пандемијата...