Ознака: 500 милиони евра
Економија 17.07.24 | 12:19

Министерката откри кои фирми ќе добијат од 250 милиони евра помош за стопанството

Бизнисот ќе ги добие планираните 250 милиони евра од договорените 500 милиони со Унгарија под истите услови под кои ќе ги земе државата, рече денеска министерката на финансии...

Македонија 15.07.24 | 14:24

Мицкоски за ставот на Филипче околу 500-те милиони евра од Унгарија: Во СДСМ се натпреваруваат кој пожестоко ќе не исплука мене и Владата

Сега гледам дека таму се натпреваруваат кој да биде појак и пожесток во плукањето кон мене и кон Владата од претендентите и од новизбраниот претседател на СДСМ. Тоа...

Економија 12.07.24 | 09:50

Николоски: Овие 500 милиони евра се наменети за стопанството и за општините

Ова се едни од најдобрите услови што можат да се добијат и нека размислат граѓаните дали било кој може вакви услови да добие од било која банка, истакна Александар Николоски,...

Економија 10.11.23 | 14:55

Стојаноски: Власта до крај на годината ќе се задолжи за нови 500 милиони евра

Во текот на вчерашниот ден до пратениците беа доставени два закони со европско знаменце со кои Македонија ќе се задолжи за нови 190 милиони евра. Со овие средства нема...