Ознака: 360 степени
Македонија 28.01.22 | 14:33

Мицкоски вечерва во „360 степени“

Претсеателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „360 степени“ на новинарот Васко Попетрески. Како што соопшти Попетрески, со претседателот...

Македонија 03.07.20 | 22:19

Македонците се чувствуваат обесправени во општините каде што не се мнозинство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“, на телевизијата „Алсат М“, вели дека Македонците се чувствуваат...

Македонија 03.07.20 | 22:06

Мицкоски во интервју за „360 степени“: Голем дел од анкетарските куќи после 15 јули ќе бидат засрамени и ќе престанат да постојат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „360 Степени“ оцени дека анкетите кои што се објавуваат во однос на изборниот резултат се нерелевантни. Мислам...

Македонија 29.05.20 | 20:20

Интервју на Николоски од 22 часот на Алсат

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе гостува во емисијата „360 степени“ со новинарот Васко Попетревски на ТВ Алсат. Интервјуто е со почеток од 22:00 часот  

Македонија 02.11.19 | 15:03

Палмер: САД не прифаќа ништо помалку од целосна имплементација на Преспанскиот договор

Специјалниот американски пратеник за Западен Балкан Метју Палмер во интервју за „360 Степени“. зборува за неможноста на Европската унија да постигне консензус за отворање...

Македонија 25.10.19 | 23:47

Јанушев: Заев избега од брзи избори во јануари

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија  истакна дека секоја политичка партија која присуствуваше на лидерската...

Македонија 16.09.19 | 22:38

Нинџа застана „во одбрана“ на Кацарска, која го осуди двапати помалку од другите во „27 април“

Александар Василевски – Нинџа, осуден за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, реагираше на ставовите изнесени од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во...

Македонија 14.09.19 | 15:51

Во 49-та барале два искази за да судат политички случаи, денес е доволен само еден менуван три пати

Во синоќешното гостување во Алсат ТВ, претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говореше за начинот на делување на обвинителството предводено од Вилма Рускоска...

Македонија 13.09.19 | 23:44

Не значи дека СЈО е уставно само затоа што е изгласано во Собранието

Специјалното јавно обвинителство не значи дека е уставно само поради фактот дека е изгласано во Собранието, изјави вечерва Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ...

Македонија 13.09.19 | 23:13

Јавен обвинител по предлог на опозицијата мора да има за да може ОЈО да се тргне од прегратките на Заев

Јавен обвинител по предлог на опозицијата мора да има за да може Јавното обвинителство да се тргне од прегратките на Заев и од криминалниот клан и конечно да почне да...

Македонија 13.09.19 | 23:09

Мицкоски: Јовески го потопи СЈО со две контрадикторни изјави дадени во два месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во 360 степени го повтори ставот на неговата партија дека случајите покренати од СЈО до 30 јули 2017 година треба...

Македонија 13.09.19 | 22:55

Зошто сè уште нема Закон за ЈО – затоа што на СДСМ така му одговара

Договор за Законот за јавно обвинителство нема од две причини – субјективна и стратешка, смета претседтелот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според него, стратешки...

Македонија 13.09.19 | 22:43

Договорот за „Шпански скали“ сè уште не е раскинат, па влакно не им фали на актуелните министри

СЈО не виде криминал во Шпански скали, Рускоска во еден ден го виде предметот и притвори 11 луѓе, коментира претседателот Христијан Мицкоски на прашањето дали може политичка...

Македонија 13.09.19 | 22:37

Не треба Рускоска да ги повика другарите на Бојан, туку политичарите со кои се сликал

Лицата кои се споменати во материјалите објавени од Ла верита или пак ќе бидат споменати во искази, а притоа се фотографирале со Бојан Јовановски треба да бидат повикани...

Македонија 13.09.19 | 14:35

Мицкоски вечерва на „Алсат“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува во телевизија „Алсат“. Со интервјуто со Мицкоски почнува новата сезона на емисијата „360 Степени“. Интервјуто...