Ознака: 30 години
Култура 01.10.21 | 11:52

103-ка слави 30 години во МКЦ

Вечерва, со почеток од 18 часот во МКЦ ќе започне роденденската прославата по повод 30 години постоење на независното радио „Канал 103“. Настапуваат LELEE и Blaž од Словенија...

Македонија 08.09.21 | 19:18

На прославата на 20 години независност имаше 100 илјади граѓани, а десет години подоцна е празно

Пред 10 години, на 8 Септември 100 илјади македонски граѓани се сплотија да прослават две децении македонска независност. Се вееја македонски знамиња, се пееја македонски...

Свет 04.05.21 | 08:47

Во Канада вакцината на „Џонсон и Џонсон“ ќе се дава на лица над 30 години

Научниот комитет, што ја советува канадската Влада за вакцини против коронавирусот, препорача вакцината на „Џонсон и Џонсон“ да се користи кај лица над 30 години. Таа...

Култура 28.10.20 | 09:11

Мислењето на младиот гледач е најчесто без грешка, затоа е најважно, рече директорката на ТДМ кој прослави 30 години од основањето

Децата се толку внимателна и вистински искрена публика што дури и кога глумиш негативец, ламја или вештерка, тие ќе бидат комплетно отворени со тебе. Најважното нешто....

Македонија 16.10.20 | 14:48

Стоилковски: ДКСК има чиста позиција за судир на интереси за доделената концесија за бате Вице

Феудалецот Зоран Заев и неговите министри изгласаа македонски суровини и минерали, државни ресурси, да му ги отстапат на братот на Зоран Заев, на бате Вице, на дури 30...