Ознака: 2021 година
Економија 08.04.21 | 11:40

Заев: 2021 ќе биде година на заздравување и економски раст

Полнењето на државната каса оди според планираното, приходите се на повисоко ниво од преткризниот период од минатата година, а добрата кондиција на буџетот во првиот...

Астро 07.03.21 | 17:20

За три хороскопски знаци ова ќе биде пролетта кога ќе ја сретнат својата сродна душа

Астролозите велат дека 3 хороскопски знаци оваа пролет ќе ги имаат сите предуслови за да ја сретнат љубовта на својот живот: Риби Од сите хороскопски знаци, Рибите ќе...

Калеидоскоп 06.03.21 | 11:15

Ќе дојдат тешки времиња, луѓето ќе бидат поделени со вера, предвиде Баба Ванѓа за 2021

Непосредно пред нејзината смрт во 1996 година, познатата претскажувачка Баба Ванѓа предвидела дека 2021 ќе биде годината во која ќе се пронајде лекот против рак. Според...

Семејство 02.02.21 | 14:21

Асоцираат на среќа и радост: Ова се најпопуларните имиња за 2021 година

Секое од нив има моќно значење, aсоцираат на среќа и радост и носат надеж за подобра иднина. Одберете едно од овие преубави имиња од листата на „Убавина и здравје“, доколку...

Калеидоскоп 11.01.21 | 14:28

Дури викендов се роди првото бебе за 2021 во Гевгелија

Во општата болница во Гевгелија викендов се роди здраво машко бебе, првородено бебе годинава на среќните родители Ивана и Томче Чабулеви од Гевгелија, кои се радуваат...

Интима 10.01.21 | 22:43

Секс-експерт октрива: Ова се најжешките пози за 2021

Секс-експертот Тајоми Морган дава прогноза што ќе биде актуелно на поле секс во 2021. Мастурбацијата како љубов и нега на самиот себе Со сите тие дождливи, мрачни денови...

Астро 09.01.21 | 10:55

За три хороскопски знаци 2021 ќе е најтешка година

Припадниците на овие три хороскопски знаци ќе имаат голем број ограничувања во остварувањето на своите амбиции. Позицијата на планетите ќе влијае лошо на нивното поле...

Македонија 04.01.21 | 12:08

Се родило во домашни услови: Дури на 3 јануари Велес го доби првото бебе за 2021 година

Во дом на улица „Максим Горки“ бр 80 во Велес, синоќа во 21:30 е родено првото бебе во Велес годинава од мајката Симона Панова (23). Мајката сама се породила дома и на свет...

Свет 31.12.20 | 16:29

Месец по месец: Што го чека светот во 2021?

Дел од настаните што нè очекуваат во 2021 година, а може да се предвидат: Јануари Во јануари не е само почетокот на новата година, туку и на цел нов период за Велика Британија...

Естрада 30.12.20 | 09:05

Бред Пит ќе го добие старателството, Хари и Меган ќе се разведат

Kако и секоја година, така и оваа, „National Enquirer“ предвиде што може да се случи со  познатите во 2021 година. Бред Пит, Џенифер Лопез, Кети Холмс, Лејди Гага се само дел од имињата...

Астро 26.12.20 | 09:42

Aстролозите предвидуваат среќна 2021 година, но најмногу за овие три знаци

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци тоа ќе го...

Вести 24.12.20 | 10:27

Ни „пропаѓаат“ два празници во сабота, неколку продолжени викенди: Ова се неработните денови за 2021 година

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07), Министерството за труд и социјлана политика го објави календарот на неработни...