Ознака: 2019 година
Семејство 31.12.19 | 09:21

Ова се најчестите имиња во 2019 година

Дениција е најчестото женско, а Давид најчестото машко име што граѓаните во земјава им го давале на своите новородени деца во текот на оваа година. Според податоците...

Патувања 02.06.19 | 14:41

Десетте најубави плажи за 2019 година

Веб-страницата „TripAdvisor“ ја состави листата од 10. најубави плажи, која е одредена според квалитетот и квантитетот на патниците и рејтингот во последните дванаесет месеци....

Калеидоскоп 30.03.19 | 18:20

Атентат врз Путин, глувост за Трамп: Што предвиде Баба Ванѓа за 2019 година

Слепата пророчица, Баба Ванѓа, која ја нарекуваат и „Нострадамус на Балканот” и покрај тоа што е мртва повеќе од две децении, сепак теоричарите на заговор веќе долго...

Астро 08.01.19 | 22:09

Најповолни периоди за љубов во 2019 година за секој знак

Овен Оваа година љубовта нема да ви биде на прв план. Фокусот ќе ви биде на личниот развој и професионалниот живот. Ова не значи дека сепак нема да ја почувствувате, но...

Македонија 08.01.19 | 19:34

Ова се приоритетите на Владата за 2019

Владата на денешната 114-та седница ја усвои предлог-програмата за своето работење во 2019 година, која е во согласност со Програмата за работа на Владата 2017-2020 и Методологијата...

Македонија 31.12.18 | 18:00

Новогодишен двобој меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски

На барање на Дојче веле на мајкедонски јазик премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски направија селекција на позитивни...

Калеидоскоп 29.12.18 | 19:49

Британскиот таблоид „Сан“ пишува што предвидува Баба Ванѓа за 2019 година

Пророштвата на Баба Ванга за 2019 година си најдоа важни место во британскиот таблоид Сан. На Бадник, Дневни Експрес исто така ги објавува своите предвидувања, пишува...

Астро 29.12.18 | 11:30

Најсреќните денови во 2019 за секој хороскопски знак

Дознајте кои денови ќе ви бидат најсреќни во годината која ни претстои. Овен Љубов: 7 јануари, 21 јануари, 20 март, 21 март, 5 април, 19 април, 20 април, 18 мај, 17 јуни, 2 јули, 28 јули,...

Астро 27.12.18 | 18:38

Животот на овие пет хороскопски знаци драстично ќе се промени во 2019 година!

Дали вашиот знак ќе биде среќен во 2019 година? Ви откриваме сè! За овие 5 знаци, работите можеби никогаш повеќе нема да бидат исти! Оваа година ќе биде еден неверојатен...

Астро 25.12.18 | 10:55

Кинески хороскоп: Ова се среќните бои за 2019 година

На 5 февруари официјално ќе ја започне новата кинеска година, која ќе биде под влијание на кафеавата свиња. Според кинескиот хороскоп ова се среќните бои за 2019 година...

Интима 23.12.18 | 23:29

Како до најдобриот секс во 2019 година

Доколку сакате во 2019 година да внесете нова енергија на сексуално поле, австралискиот сексолог Ники Голдстеин има неколку совети за вас, со помош на кои ќе ги надминете...

Сервиси 23.12.18 | 22:47

УХМР откри каква ќе ни биде зимата 2019 година

Просечни температури и врнежи со мало надминување на просекот не очекуваат во претстојната зима 2018/2019 година. Метеоролозите очекуваат поголема количина врнежи до 25...

Астро 21.12.18 | 22:34

Најсреќните хороскопски знаци за 2019 година

2018 година беше година на многу подеми и падови. Полека, но сигурно се движиме кон 2019 година и сите сме во исчекување да видиме што ќе ни донесе новата година. Да се надеваме...

Калеидоскоп 19.12.18 | 13:18

2019 почнува војната што ќе трае 30 години, но не е сè толку црно

Францускиот пророк Нострадамус, автор на една од најпознатите книги за пророштва, во својата „Пророштва“ успеа да предвиди некои од клучните моменти во светската...

Астро 18.12.18 | 14:04

Годишен хороскоп за 2019 година

Големиот годишен хороскоп за 2019 пристигна. Што им носи новата година на хороскопските знаци? Овен – година на успеси и порази За Овните, 2019 ќе биде година на успеси и...

Астро 17.12.18 | 14:56

Хороскоп на среќата за 2019 година

2019 година ќе биде година на пораст, среќа и напредок, се согласуваат астролозите, посебно за овие хороскопски знаци: Овен Припадниците на овој знак, природно се работници,...