Ознака: 15 јули
Балкан 05.07.21 | 14:30

Нови ограничувања од 15 јули во Грција

Нови ограничувања од 15 јули ќе стапат на сила во соседна Грција. Мерките веднаш предизвикаа незадоволство, но властите не отстапуваат, па доколку планирате во наредниот...

Македонија 25.06.21 | 12:23

Филипче: До 15 јули сите пријавени ќе бидат вакцинирани

Ревидиран е списокот, без разлика кога се пријавиле граѓаните, ќе добијат термин за вакцинирање во следните две недели, најави денеска министерот за здравство Венко...

Сервиси 14.07.20 | 13:20

Утре е неработен ден за сите граѓани во Македонија

Среда, 15 јули, е неработен ден за сите граѓани во Македонија поради одржување на предвремени парламентарни избори. Согласно заклучокот на Владата од 74-тата седница одржана...

Сервиси 08.07.20 | 14:57

МТСП: Среда, 15 јули, неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, поради одржување на изборите...

Македонија 08.07.20 | 12:55

Костадинов: На 15 јули граѓаните масовно ќе застанат зад СДСМ

Оваа изборна кампања, повторно јасно и прецизно ја покажа разликата меѓу СДСМ и коалицијата Можеме и ВМРО-ДПМНЕ, порача на прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин...

Македонија 22.06.20 | 12:12

Седумте експерти на ОБСЕ/ОДИХР почнаа со работа, имаа средба со ДИК

Набљудувачкиот тим на мисијата на ОБСЕ/ОДИХР, кој во земјава пристигна на 19 јуни, од денеска е подготвен за работа и членовите веќе имаa средба со Државната изборна комисија,...

Македонија 16.06.20 | 10:10

Џафери го потпиша решението – избори на 15-ти јули

Претседателот на Собранието, Талат Џафери преку соопштение известува дека вчера го потпишал Решението за изменување и дополнување на Решението за распишување на предвремените...