Ознака: 10000 потписи
Македонија 20.02.21 | 16:18

Македонија не сака фалсификуван попис – Собрани се 25 илјади потписи за неколку часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук соопшти дека за неколку часа на 300 локации во земјата собрани се 25 илјади потписи или два и пол...

Македонија 07.02.21 | 23:29

Стоилковски: Потпис за попис

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски пренесува извадок од колумната за Фокус. Човеку влегоа во војна со народот за да може да истуркаат политички договор наречен...

Македонија 09.03.19 | 09:21

На полноќ завршува собирањето потписи за претседателските кандидати

Вечер на полноќ ќе заврши собирањето потписи за кандидатите за претседател на државата. Засега сигурни кандидати во претседателската трка се Гордана Силјановска –...

Македонија 23.02.19 | 16:45

Силјановска само за неколку часа собра потписи од 10 илјади граѓани

Во рок од неколку часа професорката по уставно право и политички систем Гордана Силјановска Давкова собра над 10 илјади потписи на граѓани кои застанаа зад нејзината...

Македонија 23.02.19 | 14:14

Карпош застана зад Силјановска

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и членови на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Карпош се потпишаа на кандидатурата на професорката Гордана Силјановска Давкова во...