четврток, 22 март 2018 | Вести денес: 99 ново

Томб Рајдер – Tomb Raider

tomb-raider

Жанр:
акција, авантура

Режија:
Роар Утхог

Актери:
Алиша Викандер, Доминик Вест, Волтон Гогинс, Даниел Ву, Кристин Скот Томас, Дерек Џакоби

Заработка:
23,5 милиони долари

Top