вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Архива по таг: средба

Македонија

Мицкоски на средба со амбасадорката Галовеј: Ѝ образложив дека соочуваме со неодговорна и непринципиелна политика од страна на власта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со партиска делегација вчера остварија прва работна средба...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со заменикот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес заедно со партиска делегација оствари средба со заменикот...

Top