понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Архива по таг: Сиднеј

Македонија

Македонците од Сиднеј со поддршка „За заедничка Македонија“: Никој нема право да се пазари за името, химна, јазикот и знамето на Македонија

Иако сме 20.000 км оддалечени од нашата родна грутка Македонија, ние Македонците од Сиднеј Австралија будно ја следиме...

Top