четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 61 ново

Архива по таг: Моден викенд Скопје

Мода и убавина Интервјуа Живот

Олгица Ѓоргиева, моден дизајнер: „Мемоарите на една гејша“ е колекција која лесно се прилагодува за секакви настани

Најдоброто секогаш доаѓа на крај. Македонската модна дизајнерка Олгица Ѓоргиева на први април, во 21 часот во Националната...

Мода и убавина Интервјуа Живот

Марија Илиќ, Моден викенд Скопје: Младите дизајнери се креативната сила на државата и заслужуваат шанса да ја покажат својата работа

Под мотото „Што ја храни вашата фантазија“(What feeds your imagination?) од 30 март до први април ќе се одржи 17. издание на Моден...

Мода и убавина Живот

Заврши Моден викенд Скопје: Песните за Дениција на Петре М. Андреевски инспирација за мултимедијалната презентација на Ирина Тошева

Шеснаесеттиот Моден викенд Скопје под мотото #Stopthetraffik заврши синоќа во Иновативниот центар на Македонски Телеком...

Мода и убавина Интервјуа Живот

Силвија Михајловска, „Алшар“: Колекцијата „Калеш Анѓа“ е инспирирана од жените револуционерки кои се борат за своите права

Модната креаторка Силвија Михајлвоска која стои зад брендот „Алшар“ ја подготовува новата колекција „Калеш...

Top