вторник, 14 август 2018 | Вести денес: 83 ново

Архива по таг: Мицкоски

Македонија

Беласицо, крикни и заплачи, за петте твои синови: Мицкоски се заколна дека заветот на струмичките студенти ќе биде оганот кој ќе го зачуваме и исполниме

-Денес нашата битка е за човечко достоинство, за правдини, за држава која ќе обезбеди сигурност, среќа за нејзините...

Македонија

Имаме историска и неповторлива шанса да расчистиме со остатоците од транзицијата – Мицкоски прошета по Широк сокак и доби масовна поддршка од битолчани (галерија)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оддржа состанок и средби со граѓани во Битола. Мицкоски...

Top