вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Архива по таг: Косово

Македонија

Албанија и Косово водат референдумска кампања за Македонија во своите земји: Партиите во Албанија повикуваат на максимален ангажман во Македонија

Најголемата албанска опозициска партија, Демократската (ДП), побара од Албанија и од Косово „да сторат се за позитивен...

Top