среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Архива по таг: Киненова

Култура

Претставена екипата на филмот „Ругање со Христос“: Актерите Јоана Пилиху и Агририс Каканис специјални гости на Фестивалот (галерија)

На третата прес конференција на фестивалот „Киненова“ присуствуваа режисерот на филмот „Ругање со Христос“,...

Култура

Небојша Јовановиќ: Се оградуваме од било какви различни интерпретации, согласно договорените услови на МКЦ ве повикуваме сите заинтересирани, да си купите билети

Директорот на фестивалот на дебитантски филм „Киненова“, Небојша Јовановиќ се огласи по повод написите објевни...

Top