понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 72 ново

Архива по таг: изложба

Култура

Дела од словенечки, хрватски, српски, црногорски и босанско – херцеговски автори од колекцијата на Националната галерија на Македонија

На 17 октомври (среда), во објектот Чифте амам, во 19 часот ќе се отвори изложбата со наслов  „Дела од словенечки,...

Top