понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Архива по таг: елем

Економија

Мицкоски одговори на обвинувањата: Ако Миновски не се извини, следува тужба, ова е обид да се одвлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот...

Економија

Мицкоски: Либерализацијата на пазарот ќе ја поскапеше струјата за 20 проценти, Македонците плаќаат 2,5 пати поевтина струја од граѓаните на ЕУ

Секоја одговорна влада како примарна цел го има интересот на граѓаните. Во тој момент владата оцени дека доколку...

Top