сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 62 ново

Архива по таг: грција

Македонија

Воружен инцидент на границата со Грција: Војници на АРМ отвориле оган во обид да спречат поголема група мигранти да влезат на македонска територија!

Вчера попладне околу 19.30 часот во близина на граничниот премин Богородица – Евзони помеѓу Р.Македонија и Р.Грција...

Top