сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Архива по таг: Борисов

Македонија

Борисов: Очекуваме по потпишувањето на договорот Скопје да преземе акција за прекинување на антибугарската пропаганда и говорот на омраза

„Договорот ќе биде правно обврзувачки документ меѓу двете земји регулира трајно и стабилно добрососедските...

Top