понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Архива по таг: беса

Македонија

Тензична расправа за законот за јазици: Членови на БЕСА удирале по собраниските клупи, барале да се вика „Закон за употреба на албанскиот јазик“

Тензична атмосфера на денешната расправа во Комисијата за европски прашања по Законот за јазици. Пратениците...

Top