Вардар 1961 ќе биде единствениот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони, потврдија денеска од централата.

Еурофарм Пелистер не доби покана за настап во Лигата на шампионите иако очекуваше „вајлд карта“.

РК Металург и Еурофарм Пелистер следната сезона ќе се натпреваруваат во Европската лига.

Следната сезона Лигата на шампионита ќе се игра со само 16 екипи и во нов формат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.