Роберто Гарсија Парондо треба да одлучи кој ќе го наследи на кормилото на европскиот првак, а во игра се Словенецот Урош Зорман и поранешниот тренер на Вардар, Црногорецот Веселин Вујовиќ. Зорман досега не бил прв тренер и му е асистент на Вујовиќ во репрезентацијата на Словенија.

Претседателот на Кјелце, Бертус Сервас, потврди дека Вардар е заинтересиран за Урош Зорман.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.