Само во нашата мајка Македонија може да има вакви грла, публика и срца .Ние ќе го памтиме ова цел живот, чест и ежење е да се пее за Вардар!!!, напишаа браќата Мартин и Стефан на својот фејсбук профил по прошталната изведба на „Ја излези Ѓурѓо“ во Јане Сандански пред натпреварот од четвртфиналето на Лигата на Шампионите помеѓу Вардар и ПИГ Сегед.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.