Компанијата „Зегин“ ќе обезбеди два автобуси за навивачите на Вардар, кои сакаат на Националниот аеродром Скопје утре да ги доочекаат европските шампиони.

Од „Зегин“ информираат дека утре (3 јуни), во 23.55 часот „црвено-црните“ херои слетуваат на скопскиот аеродром.

Навивачите да се соберат пред спортската сала „Јане Сандански“ во скопската населба Аеродром во 22 часот, а поаѓањето е во 22.30 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.