Анита Љатифи, поранешна новинарка во МРТ, сега вработена во Цивил, е новата во низата напаѓачи на Столе Стоилов.

Жал ми е за број 5. Убав број на дрес на гаден човек. Кај бевте да реагирате за негово гнасно однесување пред млади успешни спортисти на кои треба да им е пример?! И пред цела јавност?! Или се согласува(в)те со него?! Штом не знае кај и со кого живее, ќе треба да му се каже. Браво за Мустафа Адеми!!!, напишала таа на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.