Сметам дека Вардар е предизвик за мене и со комбиниран тим да се обидеме да ги реализираме целите изјави новиот тренер на Вардар по денешното претставување.

Веќе се фатив за работа и денеса го следев тренингот на младите ракометари, а ќе имам средба и со македонските ракометари и репрезентативци бидејќи сметам дека не треба да се носат секакви странци, односно во Вардар треба да дојдат екстра засилувања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.