Поранешниот тренер на Вардар и миленик на вардаровите навивачи видно возбуден му ја честита титулата на својот поранешен клуб. Веселин Вујовиќ, кој беше стручен коментатор на финалето во студиото на Арена спорт, смета дека токму оваа победа извојувана под тешки околности за клубот е знак за владата и градот Скопје да запомнат дека Вардар не смее да замре!

Оваа победа е феноменална порака за Владата, за Градо Скопје, да внесат во статутите, Вардар не смее да замре! Мора вечно да биде спонзориран, изјави Вујо мајсторе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.