Вујовиќ презадоволен: Десет играчи постигнаа голови – нашата сила е во нападот

По ремито кај Елверум македонскиот ракометен првак Вардар 1961 ја прокнижи првата победа во Лигата на шампионите. Стратегот Веселин Вујовиќ со … Продолжи со читање Вујовиќ презадоволен: Десет играчи постигнаа голови – нашата сила е во нападот