Македонската репрезентација вечерва во Злин го игра првиот натпревар од баражот за Светското првенство против селекцијата на Чешка.

Чесите се домаќини во овој прв натпревар кој се игра во Злин. Македонските репрезентативци во салата „Датарт“ имаат подршка и од „фалангата“ која пристигна да ги бодри и на ова гостување.

Натпреварот започнува во 20:15 часот и можете да го следите во живо – ТУКА или ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.