Репрезентацијата на Македонија денеска го игра вториот натпревар на Европското првенство и ќе има дуел против Црна Гора на кој ќе се обиде да дојде до првата победа. Ова е првиот дуел од 2. коло од Групата А која се игра во Дебрецин, а во вториот термин играат Словенија-Данска.

Двете селекции на првите дуели претрпеа порази, па затоа денеска ќе се обидат да се изборат за бодови.

Натпреварот ќе можете да го следите на Македонската телевизија на првиот и на третиот канал, а можете и на некој од следните линкови

ЛИНК 1

ЛИНК 2

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.