Со ракометарите на Вардар нешто се случува. Поразот од Килеце по се изгледа не бил случајност по денешниот пораз од Мешков Брест 31-22. Вардарци во Белорусија, играа тешко, без волја за нешто повеќе. Не функционираше ни една линија во тимот, посебно голманите.

Дека нешто не штима се гледа и по малиот број на голови (22), како и по малата ротација.Со овој пораз доведен е во прашање пласманот во следниот круг и сега ќе мораат да одат на победа во следните дуели од групата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.