Македонската ракометна икона, репрезентативецот, Стојанче Стоилов, заслужува бројни комплименти.

Тој е човекот кој ја прави горда македонската нација, а во ова видео ќе ги видите во најдоброто светло.

Досега има освоено 1 европско злато од Лигата на шампиони, 3 златни медали од СЕХА лигата, 6 златни медали од Македонска супер лига и 7 златни медали во Купот на Македонија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.